top of page
המרכז להשתלות שיניים
46131.jpg

השתלת שיניים

 

השתלת שיניים הנה השיטה הכי יעילה ומתקדמת היום להשלמת שינים חסרות או כאלה המיועדות לעקירה. היא מחליפה את הטיפולים הישנים של התקנת גשר או שיניים תותבות שהציקו מאוד בשעת דיבור או אכילה. גרמו לפצעים בחך, התנדנדו ועוד.

שתלים- הם הפתרון האולטימטיבי היום להשלמת שיניים, והם מותקנים בפרוצדורות כירורגיות בהרדמה חלקית. הטכניקה הזו כבר קיימת כ-40 שנה אולם בשנים האחרונות היא התפתחה מאוד עם שתלים חדשים ושיטות השתלה המקצרים את זמן הטיפול. כיום משתילים עצם במנשך, מרימים סינוסים לפני השתלה ועוד.

בחירה של רופא שיניים להשתלה הנה קריטית מאוד להשגת תוצאות איכותיות ואנו במרפאה שלנו מצליחים להגיע לתוצאות הכי מדויקות עבור כל מטופל שלנו שעבר אצלנו השתלת שיניים.

 

אופן ביצוע השתלת שיניים- תלוי במצב המנשך

 במרפאתנו לפני ביצוע השתלת שיניים אנו עורכים בדיקות מקדימות, כולל תכנון מדויק של השתלים ונעזרים לצורך כך בסורק שיניים ממוחשב. השתלת שיניים הנו הליך רפואי כירורגי בו תזכו לשיניים מלאכותיות המתפקדות כמו שיניים רגילות, טבעיות ולא תחושו בשום הבדל.

ההשתלה נעשית באמצעות החדרת בורג עשוי טיטניום לתוך עצם הלסת. הוא זה המחליף את השורש החסר. יש כמה סוגי שתלים בצורה של צילינדר, חרוט ועוד. מומלץ לשאול את הרופא על כל סוג ולהבין יחד מהם השתלים שהכי מתאימים לבעיה שלכם.

חשוב שהשתלים יהיו בעלי תו תקן המעידים שהם עברו בדיקות איכות. שתל שיש לו תווי תקן אירופאיים, ישראלים וגם אמריקאים הוא איכותי ומשובח.

ההליך הכירורגי נעשה בהרדמה חלקית של האזור עליו עובד הרופא. יש זמן מסוימים שצריך לחלוף ממועד הרכבת הכתר ועד להתקנת השתל, כדי להבטיח השתלה מוצלחת.

שתלים דנטליים עשויים להחזיק מעמד 20 שנה.

 

 

הרמת סינוס

 

הרמת סינוס- הנה השתלת עצם  אותה מבצע רופא שיניים לפי הצורך במקרה של השתלת שיניים.

מי שעושה הרמת סינוס הם מטופלים שיש להם לסת קטנה, סינוסים גדולים מדי או כל מבנה חריג שאין בו מקום להחדרת השתל.

גם מטופלים הסובלים מחסר של עצם , אשר לא ניתן להחדיר אליה שתל חייבים לבצע הרמת סינוס שאם לא כן עלול השתל לחדור אל חלל הסינוס ולגרום לו נזק.

המטרה של הרמת סינוס היא בעצם לשתול במקום המיועד לשתל מסה של עצם ותוספת זו תעבה את העצם הקיימת, כדי שיוכל לקלוט את השתל הדנטלי בהצלחה. יש היום חומרים שונים המושתלים ליצירת נפח עצם ועל הרופא להחליט מהו החומר המועדף והכי נכון למטופל.

לאחר השתלת העצם חייב המטופל להמתין כמה חודשים עד שהליך עיבוי העצם יצליח ויהיה אפשר להתקין עליה את השתל הדנטלי.

 

איך מבצעים הרמת סינוס- השתלת עצם?

 הליך הרמת סינוס מתבצע בהרדמה מקומית. יש רופאים אשר מחליטים לבצע הרמת סינוס ובד בבד גם להחדיר את השתל, תהליך שאורך מספר שעות ומשום כך נעשה בהרדמה מלאה.

רופא השיניים יבצע חתך בחניכיים, יבצע הרמת סינוס ומתחתיו ידחוס חומר עצם בכמות ומסוג  חומר העצם שבחר.

אחוזי ההצלחה של הליך הרמת סינוס הנם בין 90-95%. חשוב מאוד לבחור ברופא שיניים המתמחה בשיקום הפה ועבר הכשרה כירורגית בתחום, רק הוא רשאי לבצע הרמת סינוס בהצלחה.

כאמור יש להמתין כמה חודשים עד שקליטת העצם שהוחדרה תהיה יציבה במקומה ואז יצליח הרופא לחבר אליה את השתל הדנטלי.

בהליך כזה יש גם סיכון שהגוף ידחה את חומר העצם המושתל בסינוס במקרה כזה יחליט הרופא על הצעדים הבאים.

 

 

סורק דנטלי ממוחשב

 

סורק דנטלי ממוחשב הנו  פיתוח מהפכני אשר הפך לחלק משמעותי בטיפולי שיקום ושחזור שיניים, כתרים וביצוע שתלים. הוא מדויק, מקצר הליכים ויוצר כתרים בהתאמה מרבית.

מדובר בשילוב של כמה טכנולוגיות אשר רוכזו במכשיר אחד, המעניק את הדיוק הכי גבוה בהליכי שיקום. לא עוד "תיקונים" אלא ביצוע מדויק ומושלם החוסך מהמטופלים ביקורים חוזרים למרפאת רופא השיניים כדי להתאים את השתלים, הגשרים, התותבות ועוד.

 

מהי טכנולוגיית סריקת השיניים?

טכנולוגיית סריקת השיניים הושאלה מתחומים אחרים וחדרה בהצלחה רבה לתחום רפואת השיניים. סורק דנטלי ממוחשב כולל מצלמה אופטית משוכללת מאוד ויחידת עיבוד. הסורק מצלם את השיניים ברצף מכל זווית וכיוון אפשרי. הדאטה הזו מועברת לעיבוד- שהוא בעצם מחשב עם תוכנה שיודעת לייצר מודל תלת ממדי של חלל פה המטופל.

הצגת חלל הפה מהווה עבור כל רופא כלי אבחוני ממדרגה ראשונה באופן שלא ניתן היה להשיג עד כה. הוא גם מאפשר לרופא השיניים, לתכנן את מודל השיקום תוך ראייה כוללת של שני המנשכים מה שמעניק לו תמונה שלמה של הפה וכיצד הוא אמור להיראות ולתפקד.

 

כתרים מתכננים היום באמצעות סורק דנטלי

 בעבר כאשר נדרש רופא השיניים לתכנן כתרים חדשים עבור מטופליו, היה מלביש על שיניהם סד מלא בחומר אשר נקרש תוך כמה דקות. פעולה לא נעימה ולא "טעימה" כלל.

היום כבר אין צורך בשיטה המיושנת הזו. סורק דנטלי ממוחשב יכול לתכנן מודל של כתר מותאם למיקום מסוים בפה. את השן המסוימת סורקים באמצעותו ולאחר מכן מייצרים את הכתר במחרטה ממוחשבת – CAM עד להפיכתו לשתל מדויק ומותאם אישית בדיוק של מילימטר עשוי זירקוניה או חרסינה EMAX.

הוא מאפשר גם ביצוע שחזור עם ציפוי חרסימה לשן שבורה ופעולות נוספות בתחום שיקום הפה.

שיקום הפה

 

מחלקת שיקום הפה במרפאתנו מעניקה טיפולי שחזור שיניים שהנם קריטיים בשיפור איכות ואופן תפקוד הפה וגם בתחום האסתטיקה. כאשר מדובר בשיקום מכסה התחום שני היבטים חשובים. האחד- תפקוד הפה והלסת באמצעות טיפולים מתאימים והשני- שיפור האסתטיקה והמראה.

מגוון הטיפולים כולל : טיפולי שורש וכתרים, סתימות, הלבנת שיניים ועד לטיפולים מורכבים כמו השלמת חסר במנשך, תיקון נזקים כתוצאה משחיקת שיניים, התקנת גשר, שיניים תותבות והשתלות שיניים ותיקון שיניים הגורמות לבעיות סגר ופוגעות בת פקוד הפה והלסת.

 

שיקום הפה- תפקוד ואסתטיקה במקום הראשון

 רופא שיניים המעניק טיפולים איכותיים ועמידים בתחום שיקום הפה, חייב להיות בעל ניסיון וידע רב בהבנת אופן תפקוד מערכת הלעיסה ובבעיות השיניים העלולות לגרום לתפקוד לקוי של הפה והלסת. קושי בסגירת המנשך או חסר בשיניים שעלולים להחמיר ולגרום נזק.

חשוב לציין כי בתחום מתן שירותי שיקום הפה נדרש הרופא להיות בקיא ומעודכן כל העת בספרות המקצועית ובפרוצדורות חדשניות של טיפולים מתקדמים שכן התחום דינמי ומתפתח כל העת. לצד הידע נעשה היום גם שילוב בטכנולוגיות מתקדמות כמו סורק דנטלי ממוחשב ועוד.

 

שילוב של כירורגיה וידי אומן

 אפשר לומר כי רופא העוסק בתחום שיקום הפה נדרש ליכולת כירורגית ברמה גבוהה, ורגישות לאסתטיקה, משום שהטיפולים הניתנים בתחום תורמים גם לתפקוד הפה והלסת וגם משפרים את המראה האסתטי עם שורות שיניים מסודרות ולבנות.

ההחלטות המתקבלות בתחום טיפולי שיניים משקמים הנן קריטיות לתיקון ולשיפור ליקויים של לעיסה ותפקוד הפה מצד אחד, ומצד שני לסידור אסתטי של השיניים.

שיניים מסודרות ואסתטיות, משפרות את הביטחון העצמי ואנו חיים היום בעידן בו ניתן לבצע כל טיפול משקם בזמן קצר תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות וחדשניות ההופכות את כל תחום השיקום למדויק, זמין ונגיש יותר לכל מטופל.  

bottom of page